Anneler Günü ile İlgili Şiirler

tarafından
9
Anneler Günü ile İlgili Şiirler

Annelerimiz, hayatımızın en değerli varlıklarıdır. Onların yokluğunu bir an bil düşünecek olsak üzülür kahroluruz. Bizler annelerimize ne kadar düşkünsek, onlar bize daha fazla düşkün. Bizler annemizi ne kadar seviyorsak, onlar bizi daha fazla seviyor. Annelerimiz, bizleri belki de karşılıksız seven tek kişi. Ne yapsak onların hakkını ödeyemeyiz. Annelerimiz için anneler günü vesilesiyle yazdığımız şiirleri beğenmenizi umarız. Lütfen şiirlerimizle ilgili düşüncenizi belirtmeyi unutmayın.

Anneler Günü ile İlgili Şiirler

3 Kıtalık Şiirler

BİR MELEK


  Bir melek vardı, adı anneydi
Bizi korur kollar, yardım ederdi
O bütün dünyalara elbet değerdi
Bir melek vardı, adı anneydi
 
Hiç yorulup usanmaz, hiç of demezdi
Yavrusu aç iken, yemek yemezdi
Çektiği çileden hiç bahsetmezdi
Bir melek vardı, adı anneydi
 
Gerçek sevgiyi ondan öğrendik
Onunla ağladık, onunla eğlendik
Ömrümüz boyunca onu çok sevdik
Bir melek vardı, adı anneydi

ANNELER GÜNÜN


 Bugün anneler günü
Kutlu olsun anneciğim
Unutmam asla dünü
Hep seni seveceğim
 
Sen ki yaşam kaynağım
Benim meleğim balım
Hep tutunduğum dalım
Benim canım anneciğim
 
İyi ki benimlesin
Dünyalardan güzelsin
Benim için özelsin
Benim canım anneciğim

4 Kıtalık Şiirler

ANNEM

Doğurdun, besledin, büyüttün beni
Senin hakkın ödenmez, ödenmez annem
Kimselere değişmem, değişmem seni
Senin hakkın ödenmez, ödenmez annem
 
Dokuz ay karnında bir yük taşıdın
Karnımız tok iken sen aç yaşadın
Bizim için ne büyük engeller aştın
Senin hakkın ödenmez, ödenmez annem
 
Erkenden uyanıp temizlik yaptın
Kış mevsimi gelince sobayı yaktın
Ateşlenince bizler, gece sen baktın
Senin hakkın ödenmez, ödenmez annem
 
Bizim meleğimiz, en değerlimiz
Bil ki seni biz candan severiz
Bütün emeklerini, nasıl öderiz
Senin hakkın ödenmez, ödenmez annem

SAĞANAK BİR YAĞMURDA BİR SIĞINAKTIR ANNE

       Belirli günler ve haftaların elbette her birinin ayrı bir yeri ve biricikliği vardır fakat onların arasında bir gün vardır ki hepsinden çok daha özel ve farklıdır. Şüphesizdir ki bu gün Anneler Günü’dür. Anneler Günü annelerimizin değerini bildiğimizi ve onları sevip saydığımızı belli etmek için bir jest yaptığımız belirli gün ve haftalardan bir tanesidir.

    Anneler Günü’nün bir başka değişikliği ise dünyada farklı ülkelerde farklı tarihlerde kutlanmasıdır.Anneler Günü’nün kutlanmasının başlangıcı ise yunan mitolojisine dayanmaktadır. Antik Yunan mitolojisinde birçok tanrı ve tanrıçaya annelik yapmış olarak kabul edilen RHEA’nın şerefine verilen her yıl yapılan ilkbahar festivallerinin kutlanması ile başlanmış bulunmaktadır. Anne kelimesinin sadece tınısı bile kalplerimizi ısıtır çünkü bu kelimeye yüklediğimiz anlam kimilerimizin için hayattır kimilerimiz için aşk. Hemen hemen hepimizin aklına anne denilince ilkin şefkat gelir sonra fedakarlık sonra da benlikten geçmek…İnsanın hayatta belki de hayatı boyunca çalışsa bile borcunu ödeyemeyeceği bir kişi varsa muhakkak ki annesidir. Çünkü bir anne borç kelimesini bile kabul etme kaldı ki borcu kabul etsin.. Böyledir bir annenin kalbi her şeydir diyemeyiz bir anne için ama çok şeydir . Kusurlarımızla bizi kabul eden ve sağanak bir yağmurda sığınaktır bir anne. Bir çoğumuzu duygusal düşüncelere götüren ve adeta kalp telimizi titreten bir meseledir annelerimizden ve anne sevgisinden bahsetmek. Zaten anne sevgisinden bahsetmek biraz abestir çünkü kelimeler zayıflayacak ve eskiyecektir yani tarifi oldukça güç bir iştir anneye olan sevgiyi anlatmak.

    Anneler Gününün kutlanması aslında ihtiyaçtır çünkü annelerin önemi ve varoluşlarının kutsallığı adına ülkeler çapında bir bilinç oluşturmaktadır ve insanın vicdanını sarsmaktadır. Bu yüzden Anneler Gününün ehemmiyeti büyüktür.