Bilişim Haftası ile İlgili Şiirler

tarafından
41
Bilişim Haftası ile İlgili Şiirler

Değerli şiir severler, bilişim ve bilişim haftası konulu şiirlerimizi sizler için yazdık. Umarız ki şiirlerimizi beğenirsiniz. Sizler de benzer şiirler yazmak isterseniz aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirsiniz. İyi okumalar.

Bilişim Haftası ile İlgili Şiirler

3 Kıtalık Şiirler

BİLİŞİM

Bilişim benim adım
Ben hep bilgiyle varım
Coşkun akan pınarım
Bilişim benim adım

Bilgi ile yanarım
İnsanlığa sunarım
Hiç bırakmam yarım
Bilişim benim adım

Azimle çalışırım
Zorluğa alışırım
Cahille barışırım
Bilişim benim adım

5 Kıtalık Şiirler

BİLİŞİMLE BİRLİKTE

Hayatımız çok kolay
Bilişimle birlikte
Haberi anında yay
Bilişimle birlikte

Bilgisayar ve telefon
Verildi telgrafa son
Artık zirvelere kon
Bilişimle birlikte

Elimizin altında
Artık bütün bilgiler
Yerin yedi katında
Her şeyi bilecekler

Bir tıkla konuşuruz
Uzaktaki insanla
Resimle buluşuruz
Akıllı telefonla

Çağımız uzay çağı
Aştık biz yüce dağı
Gördük cadde sokağı
Bilişimle birlikte

4 Kıtalık Şiirler

BİLİŞİM

Bilişim benim işim
Ne de pek çok sevmişim
Komşum, çocuğum eşim
Bilişimle yaşıyor

Bilişim bilgi demek
Kullandık verdik emek
Artık yaşlı ve bebek
Bilişimle yaşıyor

Elimizde tabletler
Bitti o cehaletler
Bugün bütün bilgiler
Bilişimle yaşıyor

Bir bak bilgisayara
Ne güzel bir manzara
Büyük nimet yazara
Bilişimle yaşıyor

Teknoloji günden güne ilerlemektedir. Çağımızın adı ‘teknoloji çağı ‘ olarak isimlendirilmektedir. Teknolojinin amacı insanın hayatını kolaylaştırmak üzere yenilikler üretmekte ve hayatı daha hızlı yaşamak üzere var olan şeylere yenilikler eklemektir. İnsanlar sürekli yaşantılarında kendilerine vakit ayıramamaktan yakınmamaktadır, teknoloji yenilikleri ve hızı ile bunu azaltmayı ve insanların kendilerine vakit ayırmaları üzere zamandan kazanmak için farklılıklar getirmeyi amaçlamaktadır. Bu bahsettiğimiz gelişim aslında bilimin gelişmesidir. Günümüzde her insan herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek ve sonuca varmak üzere düşüncüleri dinlediğinde ‘ bilim buna ne diyor’ cümlesi illa ki konuşmalar geçmektedir.
Ülkemizde insanlar bilimin önemini bilmektedir, çünkü bilim insanlara güven veren bir şeydir. Yine bilinen bir olgudur ki insanlar bazı şeyleri açıkladıktan sonra ‘bilimsel olarak da açıklanmıştır’ cümlesini eklemektedirler.  Bilişim haftası ülkemizde mayısın ilk haftasında kutlanmaktadır. Bilişim ve teknolojide olan değişim ve farklılıklar ekonomik ve sosyal meselelerde etkisini göstermektedir. Geride kalmış ya da gelişmiş ülkeler hiç fark etmez,  bilimin gücünün ve öneminin farkına vardıkları takdirde teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilmek adına olağan güçleri ile planlar yaparak mevcut olan düzeni sorgulamaktadır.  Bilgi dediğimiz şey elimizde tutabildiğimiz, dayanağımız olabilecek en mühim şeylerdendir bu yüzden insan gücünün önüne geçmektedir bilginin gücü. Ola ki bir ülkede eğitim kurumları diğer hizmetlerin ardına atılmış ise bu toplum ve o ülkenin geleceği için korkunç bir durumdur. Hemen hemen her şey eğitim sayesinde güzelleştiğinden eğitime verilen değer çok çok önemlidir.   
Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ‘ ilim Çin’de bile olsa gidin alın buyurmuştur. Atamız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk de peygamber efendimizin sözüne benzer bir söz ile bilime çok önem veren bir liderdi, ‘ İlim, fen ve ihtisas nerede varsa sanayi nerede varsa gidip öğrenmeye mecburuz’ demiştir.