Turizm Haftası ile İlgili Şiirler

tarafından
13
Turizm Haftası ile İlgili Şiirler

Turizm Haftası kapsamında yazdığımız turizm şiirlerini beğeneceğinizi umuyoruz. Paylaştığımız tüm şiirler site şairlerimize aittir. İyi okumalar diliyoruz.

Turizm Haftası ile İlgili Şiirler

4 Kıtalık Şiirler

TURİZM

Ülkemize renk katar
Coşku verir turizm
Kültür mirası yatar
Tanıtır hep turizm

Turizm berekettir
Ülkemize servettir
Çok güzel bir davettir
Kalkınmalı turizm

Dünyanın her yanından
İnsanlar bize gelir
Kale, deniz, hanından
Gelip geçer turizm

Sıcak denizlerimiz
Uzungöl, Ayder’imiz
Güzel Marmaris’imiz
Kalkınmalı turizm

CENNET VATANIM

Her yanı başka başka
Güzeldir Türkiye’min
İnsanlar gelir aşka
Sevgisi Türkiye’min

Bir yandan İstanbul’u
Gezer Gelibolu’yu
Toprak, havası, suyu
Güzeldir Türkiye’min

Antalya’da denizi
İstanbul’da boğazı
Baharı, kışı, yazı
Güzeldir Türkiye’min

Turistler mekanıdır
Tarihin aynasıdır
Güzellik rüyasıdır
Her yanı Türkiye’min

3 Kıtalık Şiirler

TURİST

Her sene on binlerce
Turist gelir ülkeme
Gezerler ilçe ilçe
Hayran kalır ülkeme

Ülkemizi sevelim
Hep güzelleştirelim
Turistler gelsin diye
İyi reklam edelim

Turistler deniz ister
Güzel manzara ister
Bu güzelim vatanım
Tüm turistlere yeter

TURİZM HAFTASI

   Turizm Haftası ülkemizde 15 Nisan / 22 Nisan tarihleri arasında kutlanmaktadır. Her belirli gün ve haftalar içerisine giren tarihin  çeşitli konferans, seminer afiş ve hatırlatma araçları ile kutlanması gibi, Turizm Haftasının da bu şekilde kutlanması uygun olacaktır.

     Aslında böyle günlerde amaç o günü kutlamaktan ziyade o günün ehemmiyetinin farkına varmak ve bilinçli bir şekilde önemini kavramak, etrafımızdakilere de öğretmektir. Ülkemiz de bir çok yerde turistik mekanlar mevcuttur bu sebeple ülkemizde yıl içerisinde pek çok turist ağırlanmakta ve  bu hemen hemen her mevsim de gerçekleştirilmektedir. Turist ağırlamak aslında ülkemizi temsil etmek ile eş değerdir çünkü ülke turizminden hizmet alan turist, tatilini yapıp ülkesine döndüğü vakit muhakkak tatilinden en çok da ülkeden bahsedecektir bu anlamda turizm dışarı açılan mühim bir penceredir. Her işte olduğu gibi turizm sektöründe de kibarlık ve hoşgörü en ön planda olmalıdır eğer ki şirketin ya da işletmenin turiste karşı aldığı tavır ve hizmetler yeterince hoşgörü içermiyor, turisti rahatsız edecek, sıkıntıda bırakacak bazı uygulamalar içeriyorsa o işletme baştan kaybetmiştir diyebiliriz. Çünkü hoşgörü ve kibarlığın eksikliğinde öne sürülebilecek hiçbir şey turisti memnun etmeyecek bir yanıyla hep eksik kalacaktır. Yani Turizm Haftasını turistler yönünden ele aldığımızda işletmelerin yelpazelerinin çok geniş olması gerekmektedir.

       Turizm Haftasını es geçmemek, görmezlikten gelmemek gerekmektedir çünkü dediğimiz gibi bir yanıyla dış ülkelere reklam niteliğinde olan turiste verdiğimiz hizmet hele de Türkiye gibi çok fazla turist alımı olan bir ülke için ekonomik açıdan son derece mühimdir. Çalıştığımız iş yerinde , aile ortamımızda ,okulda , ya da arkadaşlarımız ile Turizm Haftasının Önemi üzerine istişare etmeli ve farkında olmalıyız..